Ekologická likvidace vozidel Opava
 

Likvidace dle zákona, ekologicky a zdarma

Dle zákona o odpadech číslo 185/2001 Sb. jsou řazeny vysloužilá vozidla - autovraky do kategorie nebezpečných odpadů. To vše z přísnějšího pohledu na ochranu životního prostředí. Nepoužívané a odstavené vozidlo se stává odpadem a každy jeho majitel je při jeho zbavování povinnen jej odevzdat pověřenému provozovateli, do zařízení ke sběru a zpracování autovraků určeném. Toto odevzdání vozidla pro ekologickou likvidaci je pak majitel automobilu povinnen doložit příslušným a platným potvrzením. Majitel nebo oprávněný provozovatel vozidlo nemůže zlikvidovat sám, vlastními prostředky, nebo jej například celé rozprodat na náhradní díly. Toto již zákon neumožňuje.

 

Ekologická likvidace vozidel je proces odborného rozebrání automobilu na jednotlivé suroviny a díly s jejich následnou ekologickou likvidací nebo recyklací. Naši zaměstnanci, za pomocí moderních technologií a vybavení našich pracovišť, odborně vozidlo rozeberou na jednotlivé díly - suroviny. Zpracování autovraku probíhá neodkladně ihned po jeho přijetí, přivezení z Opavy nebo z jejího okolí.

Autovrak je po zaevidování a vstupní kontrole nejprve podroben odsání veškerých provozních kapalin na moderním odsávacím zařízení zn. SEDA a dále pak postupuje po jednotlivých rozebírajících stanovištích. Celý proces probíhá dle nejpřísnějších norem ministerstva životního prostředí. Demontované díly a suroviny jsou tříděny a nakládány do jednotlivých kontejnerů nebo do úložných míst. Poté jsou odváženy pro další využití. Řada použitelných autodílů je dále prodávána v prodejně na Autovrakovišti MILATA nebo na internetu.

Nabízíme našim zákazníků nejen z Opavy výhodný nákup použitých náhradních dílů z autovraků všech značek a modelů. Prodejem použitých dílů dochází k efektivní recyklaci s využitím vybraných částí likvidovaných vozidel.   

 

Výhodná likvidace vozidel Opava

Pokud využijete služeb EKOLOGICKÉ LIKVIDACE VOZIDEL OPAVA od naší společnosti, nemusíte řešit náklady s vyřízením, odvozem a s konečnou likvidací spojené. Navíc získáváte garanci, že Vaše vozidlo bude skutečně ekologicky zlikvidováno dle státem stanovených přísných pravidel ekologické likvidace v zařízení k tomuto účelu zřízeném a Krajským úřadem schváleném.

Naše firma se specializuje na opavské zákazníky již řadu let a má veškerá oprávnění k této činnosti. Ekologickou likvidaci provozujeme odborně a zodpovědně. Pro auto přijedeme k Vám do Opavy ZDARMA kamkoliv. Jako doklad o zániku Vašeho automobilu získáváte od nás, ihned ve chvíli předání vozidla našemu pracovníkovi, příslušné potvrzení pro úřad - protokol o likvidaci, který je nezbytným dokladem pro další Váš postup při vyřízování zániku vozidla na dopravním úřadě v Opavě nebo na jiném dopravním inspektorátě.  

 

Využijte služby profesionálů v oboru, jednejte bez komplikací a bez rizika! 

Jednáme rychle a spolehlivě. Opavští zákazníci se nás nebojí doporučit pro naši odbornost a profesionalitu. 

 

Ověřené vrakoviště

První ověřený provozovatel ekologické likvidace vozidel pro Opavu a okolí.

Likvidace aut od roku 1992

 
Volejte pro výkup a likvidaci
Napište nám